Дистанційне навчання


Онлайн-урок "Україна в роки Другої світової війни"







Індивідуальний план роботи викладача

 Подольської В.В. під час карантину

Фотозвіт виконання дистанційного завдання з історії та географії



Шукаємо переваги дистанційного навчання.

В умовах жорсткого карантину в нашій державі дистанційне навчання стало єдиної можливістю продовжувати навчальний процес.
Адже, через карантин, батьки і діти опинились у полоні своїх комфортних домівок.
Та чи є це приводом до припинення навчання?
Гарна новина в тому, що зараз 2020 рік і людство має величезні ресурси для розв’язання такої проблеми. Це рішення – онлайн платформи для дистанційної та змішаної освіти. 
«Нова українська школа» зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину.
На платформі є близько 100 безкоштовних онлайн-курсів. Серед яких:
·                     курси підготовки до ЗНО;
·                     курси з англійської мови;
·                     курси для освіти сучасного вчителя.
Тут ви знайдете 47 безкоштовних курсів на найрізноманітніші теми. Зокрема:
·                     курс з механіки;
·                     курс з історії “Зародження української нації” та “Історія України в історіях” (повний курс з історії України для підготовки до ЗНО);
·                     курс з математики: “Арифметика, рівняння та нерівності”;
·                     курс про права людини в освітньому просторі;
·                     курс з англійської;
·                     курс з біології.
3. iLearn
Тут можна безкоштовно пройти онлайн-підготовку до ЗНО з основних предметів із київськими репетиторами. На платформі також є тести і відеолекції.
Це YouTube-канал із короткими науково-популярними відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Тут ви дізнаєтеся, звідки беруться нові вірусичи існує час насправді і чому коти так дивно поводяться.
Ще один YouTube-канал, який пропагує раціоналізм та спирається на наукові дослідження. Тут ви знайдете відповіді як на несподівані, так і на очікувані запитання. Наприклад, чому не треба проходити щодня 10000 кроківщо насправді відбувається, коли ви засмагаєте і чи можна посивіти від стресу за одну ніч.
Канал, який допоможе бути в курсі справ у світі кіно, адже тут виходять огляди українських та світових фільмів. Можна поспостерігати і повчитися, як весело аналізувати і обговорювати кіно.
Це мандри Україною, де вам покажуть країну з неба (це відео вже переглянули більше 700 тисяч разів), познайомлять з українськими болгарами та горюнами і звозять у гості до рідних міст Христини СоловійJerry Heil та alyona alyona.
8. Matific
Безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнити форму).
Це інтерв’ю із сучасними письменниками й письменницями, де вони розповідають про дитинство, знайомлять із книжками, відповідають на запитання. До відео розроблені методичні рекомендації. У них є завдання не лише з мови та літератури, а й з математики, інформатики, дизайну та технологій і навіть образотворчого мистецтва.
Це український науково-популярний журнал. Тексти можна як читати, так і слухати онлайн. Деякі супроводжуються відео (англійською). Стане у пригоді для учнів старших класів.
11. Щоденні завдання від освітнього дитячого табору JAMM
Відстежуйте нові завдання за хештегами #JAMMonline #JAMMDiscovery у Facebook. Там ви знайдете кілька рубрик: “Питання дня”, “Do it yourself”,“Fun & smart”, “Movie of the day”, “Challenge yourself”, “Smart games”.
12. Duolingo
Це сервіс для вивчення англійської за допомогою інтерактивних вправ з елементами гри. На платформі одразу видно, які завдання виконано правильно, а які – ні.
Український мультсеріал, створений на основі бестселера “Книга-мандрівка. Україна” про всесвітньо відомих українців та події, про які в нас не завжди добре знають. Одна з найпопулярніших серій на каналі – “Як одесит світ від холери врятував”. Її переглянули вже майже 250 тисяч разів.

Генератор практичних завдань, який дозволяє створювати та роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма. Наприклад, прописи, анаграми, завдання на додавання чи віднімання.
Цей сайт створили у Вінниці спеціально для дистанційної освіти зі шкільних предметів. Щоб отримати доступ до всіх матеріалів і зберігалися результати навчання – потрібно зареєструватися.
І це тільки частина онлайн-ресурсів. Кожен педагог може підібрати найбільш зручний для себе і учнів, з якими він працює.
На жаль, більшість шкіл і, взагалі, суспільство України не були готові до такого швидкого розвитку подій. Через це введення практик дистанційного навчання є дуже важким для нашої системи освіти. 
Діти сидять вдома, батьки не розуміють, що з ними робити, а вчителі у розпачі – ЗНО, ДПА та підсумкові іспити ось-ось повинні розпочатися.
Головна складність полягає в тому, що в основному учні мають самостійно вивчати навчальний матеріал. Не будемо виключати і складність з наявністю хоч якогось зв’язку у віддалених населених пунктах нашої держави. І, звичайно, багато залежить від бажання самих учнів навчатись.  Рекомендації викладача, допоміжні матеріали (презентації, опорні конспекти, відеоролики), корисні посилання до тем лише спрямовують учнів у вивченні програмного матеріалу, але без наполегливої, вдумливої самостійної роботи здобути знання неможливо. Тому в процесі дистанційної роботи важливий зворотній зв'язок з учнями, щоби дізнатися про виконання запропонованих завдань та розуміння ними змісту навчального матеріалу. 
Але навчання онлайн має ряд переваг:
1. Навчання будь-де та будь-коли. Онлайн це зручно – все що потрібно, щоб розпочати – бажання та доступ до інтернету.
2. Доступність навчальних матеріалів. Учень отримує  усі необхідні матеріали, та має змогу повернутися до них у будь-який момент. Тож проблема нестачі чи відсутності підручників та методичних матеріалів зникає.
3. Зворотній зв'язок. Учень завжди має онлайн зв'язок з викладачем або репетитором, які контролюють виконання завдань та допомагають у їх розв'язанні.
4. Зручність для викладача. Вчителі або репетитори, що займаються педагогічною діяльністю дистанційно, можуть приділяти увагу більшій кількості студентів і працювати більш ефективно, витрачаючи менше часу та зусиль. 
5. На радість батькам. Завдяки гейміфікації, інтерактивним урокам та контролю зі сторони вчителя - дитина поринає в процес вивчення матеріалу дуже швидко та з величезним інтересом. 
Переваг онлайн-навчання можна привести багато: зростання інтересу учнів до нового цікавого методу навчання, економія ресурсів всіх учасників навчального процесу, автоматизація контролю виконання завдань тощо.
Науковий прогрес рухається із шаленою швидкістю, прогресивні країни світу поступово діджиталізуються, тому нам так само потрібно оновлюватися та рухатися вперед.
Діти сьогодні зростають у цифровому світі і для них цілком природним є цифрове середовище, яке вони використовують для отримання та обміну інформацією.
Отже, для них не є проблемою навчатися онлайн дистанційно, навпаки – це нова цікава пригода для дитини!
Тож не вагайтесь – використовуйте дистанційне навчання для своєї дитини чи класу вже зараз. 




Комментариев нет:

Отправить комментарий